SALİHLİ TİCARET BORSASINDA, SÜT ÜRÜNLERİ İMALATI YAPAN ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE SALİHLİ MESLEK YÜKSEKOKUL YETKİLERİ BİR ARAYA GELDİ
 
 
Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tanju Kahraman, Salihli Ticaret Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri, süt ürünleri imalatı yapan Rella Gıda Sanayi A.Ş ve Gündoğdu Gıda Süt Ürünleri A.Ş. yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Rella Gıda A.Ş yetkilisi Erol Karaköse ve Gündoğdu Gıda A.Ş yetkilisi Şener Önder iş yerlerinde gıda ve mekanik teknikeri olarak çalışacak personel ihtiyacı olduklarını ve bu konudan yüksekokuldan teknik personelin yetiştirilmesi konusunda destek beklediklerini ifade ettiler. Kendi işletmelerinde olduğu gibi diğer fabrikacılarında tekniker bulmakta güçlük çektiklerini vurguladılar. Başkan Aksoy; “Salihli’mize kazandırılması planlanan gıda teknolojisi ve mekanik bölümleri ile hem fabrikalarımızın tekniker ihtiyaçları karşılanacak hem de bu bölümlerden mezun olan öğrencilerimizin okul sonrasında iş bulma imkânları yüksek olacaktır.” dedi. Sektör üyelerinin önümüzdeki günlerde Manisa Celal Bayar üniversitesi rektörlüğüne bir ziyaretin gerçekleştirilerek bu taleplerinin iletilmesi konusunda adımların atılacağı vurgulandı. Atılacak adımların Salihli’mize hayırlı olmasını diliyoruz.